Dłonie i paznokcie na celowniku

Dłonie i paznokcie są naszą wizytówką, którą często się z kimś witamy. Kto by chciał dotknąć szorstkich i brzydkich dłoni, nie wspomnę już o by je oglądać. To samo się tyczy paznokci, obgryzione i brudne to już jest ekstremalny efekt. W dzisiejszym poradniku poznacie sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci, które nie są czasocłonne, ale za to skuteczne. Najczęściej ograniczamy się do kremowania dłoni, ale nie jest to wystarczająca pielęgnacja.

Zapraszam zatem na kolejny wpis z cyklu „Babski Poradnik”.

Krok pierwszy: Oczyszczenie

aby przystąpić do ostatecznej pielęgnacji dłoni najpierw należy ich skórę oczyścić oraz zadbać i przygotować paznokcie do dalszego zabiegu. skórę dłoni należy najpierw umyć w letniej wodzie z dodatkiem mydła. Natomiast paznokcie oczyszczamy z lakieru, polerujemy oraz usuwamy skórki, a w razie potrzeby skracamy do wymarzonej długości i opiłujemy na żądany kształt. Więc przygotujmy sobie przed zabiegiem zmywacz do paznokci, pilnik, blok polerski, nożyczki, cążki i patyczek do odsuwania skórek.

Krok drugi: Peeling

Pielęgnację skóry dłoni najlepiej zacząć od peelingu, który pomaga pozbyć się złuszczenia  zrogowaciałego naskórka i poprawia krążenie. Peeling można wykonać samodzielnie w domu, np. z cukru czy kawy lub kupić gotowy kosmetyk. Ten zabieg wykonujemy raz na 2 tygodnie lub 1 raz na tydzień jesli zachodzi taka potrzeba.

Krok trzeci: Regeneracja

Często skóra dłoni i paznokcie wymagają regeneracji, najlepiej stosować ten zabieg 1-2 razy w tygodniu systematycznie, a efekt ujrzymy już po kilku zabiegach. Do zabiegu regeneracji  skóry rąk i paznokci posłuży nam kąpiel dla dłoni. Kąpiel regenerującą można wykonać domowym sposobem, np. z oliwy lub kupić gotowy produkt. Po wysuszeniu dłoni polecam nałożenie maseczki na dłonie, która pomaga skórze i paznokciom się zregenerować powodując szybsze wchłanianie się składników aktywnych. W trakcie regeneracji warto wykorzystać cytrynę i sok z niej, ponieważ pozbywamy się dzięki niej przebarwień.

Krok czwarty : Odżywienie

Jeden z najważniejszych zabiegów w pielęgnacji skóry rak i paznokci. Odżywienie przywraca krążenie krwi oraz poprawia wygląd dłoni. W celu odzywienia polecam olejowanie skóry i paznokci, np.olejem arganowym. Olejowanie odżywia suchą  szorstką skórę oraz nawilża płytkę paznokci.

Krok piąty: Nawilżenie

sucha i szorstka skóra wymaga intensywnego nawilżenia skóry, najczęściej stosujemy w tym celu kremy nawilżające, ale czy to wystarczy? Otóż nie, skóra dłoni podczas każdego zetknięcia się z wodą traci naturalną barierę ochronną ograniczając wydzielanie sebum. Skórę możemy równie dobrze nawilżyć wykonanym w domu balsamu, np. łyżka miodu i soku z pomarańczy wymieszać, po czym wmasować uzyskany balsam w skórę dłoni o odczekać do 15 minut by aktywne składniki wchłonęły się w skórę.

Krok szósty: Ochrona i codzienna pielęgnacja

Codziennie nie jesteśmy w stanie wykonać pielęgnacji opisanej krok po kroku, wykonujemy go zatem 1-2 razy w tygodniu, a codziennie stawiamy na pchronę i codzienną profilaktykę. Wszyscy mówią, aby podczas wykonywania prac domowych zakładać rękawiczki ochronne. Dodatkowo unikać kontaktu z detergentami i gorącą wodą. Ale ja nie potrafię myć naczyń w rękawiczkach, anwet lubię kąpiele w ciepłej wodzie, kóra niektórym może się wydawać gorąca. Więc aby moja skóra rąk i paznokcie zbytnio nie cierpiały stosuje kremy nawilżające i ochronne najlepiej się sprawdzają z olejem konopnym. Kremy można stosować non stop, krzywdy nie robią, a wręcz przeciwnie dbają o skórę.

Pielęgnować skórę rak i paznokcie możemy wszędzie wystarczy mieć przy sobie krem do rąk, który lubimy. Ważne by się sprawdzał i działał tak jak tego chcemy. Pamiętajcie jednak o zabiegu „krok po kroku” chociaż raz na tydzień, zapewni wam zdrowy wygląd dłoni i paznokci oraz dostarczy im witalności.

2 thoughts on “Dłonie i paznokcie na celowniku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *