Pielęgnacja ust

Zbliża się jesień, a właściwie to już od kilku dni jest. A jeszcze tak niedawno było lato, aż tu nagle się zrobiło chłodno. Zarówno upały i zimno mają niekorzystny wpływ na nasze usta. Wydawać się może że usta pielęgnujemy jednocześnie pielęgnując twarz. Jednakże usta wymagają dodatkowej pielęgnacji.

Dziś poznacie jak pielęgnować usta krok po kroku, by cieszyć pieknymi, ponętnymi i zdrowymi ustami.

Krok pierwszy: Peeling

Usta często są narażone na różne czynniki nie tylko atmosferyczne, czasami cierpią z powodu przegryzienia czy zjedzenia coś nadto ciepłego. Stają się wtedy szorstkie, łuszczą się i są przesuszone. Z pomocą przychodzi peeling, który wykonać nalezy od 1-2 razy w tygodniu oraz kiedy czujemy taką potrzebę. Do peelingowania ust możemy wykonać wykorzystując drobny peeling do twarzy lub specjalnego scrubu do ust albo wykonać domowy peeling, np. z miodem i cukrem.

Peeling działa na usta intensywnie usuwa złuszczony naskórek, pobudza krążenie dotlenia i poprawia koloryt ust. Usta po peelingu są miękkiei delikatne oraz wyglądają zdrowiej.

Krok drugi: Odżywienie

Usta równiez wymagają odzywienia które poprawia ich wygląd. Ponieważ odżywianie ust jest silne nalezy je stosować raz na kilku dni. W tym celu nałożyć na usta należy grubą warstwę tłustego i odżywczego kremu, maseczki do skóry wrażliwej, balsamu do ust lub miód. Usta stają się lepkie i wyraźniejsze, dlatego warto stosować ten zabieg wtedy gdy spędzamy dzień w domu.

Krok trzeci: Ochrona

Usta chrońmy całym rokiem, nie tylko latem stosujmy pomadki ochronne z filtrem UV, ale w chłodne dni również. Pomadki ochronne mogą służyć również jako baza pod kolorową szminkę, a jeśli decydujemy się tylko na kolorówkę to wybierajmy taką, która zawiera filtr UV.

Krok czwarty: Makijaż

By usta pięknie wyglądały często je podkreślamy kolorem szminki lub błyszczyka. Poniekąd one również chronią usta przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, gdyż nasze usta nie są bezpośrednio wystawione na powietrze czy słońce. Jednakże decydując się na makijaż ust polecam szminki z filtrami UV oraz nawilżające.

Krok piąty: Demakijaż

Mogłoby się wydawać, że pielęgnacja ust kończy się tylko na ich ochronie. Nic bardziej mylnego, usta też wymagają odpowiedniego demakijażu, który jednocześnie je pielęgnuje. Do zmycia pomadek i błyszczyków nada się delikatny płyn do demakijażu lub płyn micelarny. Natomiast do pomadek wodoodpornych są specjalne preparaty, które oczyszczają usta nie uszkadzając ich bariery ochronnej.

To by było na tyle, mam nadzieję, że nic nie ominęlam i dość jasno opisałam pielęgnację ust. Jeśli podobał ci sie wpis to zapraszam do komentowania i obserwowania bloga w oczekiwaniu na kolejne porady z cyklu „Babski poradnik”.

3 thoughts on “Pielęgnacja ust

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *